Feng Shui – szabály, szabálykövetés, konformizmus!
Sokan nézik távolról a feng shui módszertanát, mert úgy ítélik meg, hogy a sok-sok szabály korlátok közé szorítják őket, betarthatatlanok, tudást, odafigyelést, gondolkodást igényel az alkalmazásuk.
Ezzel nem vitatkozom, ez így van! DE!
A felnőtt, érett személyiség hogyan gondolkodik a szabályokról, szabálykövetésről?
Először is, vannak jó és vannak rossz, betartható és betarthatatlan szabályok. A felnőtt ember, az átlátó és gondolkodó képességének köszönhetően, kvalitásából fakadóan meg tudja különböztetni egyiket a másiktól.
Ismert a közlekedésből, hogy a „STOP” táblánál meg kell állni. Volt már úgy, hogy nem álltam meg, csak lelassítottam a kereszteződésben, mert jól látható volt a forgalom, megállás nélkül kanyarodtam a főútra.
De olyan is előfordult már, hogy áthajtottam a sárga lámpánál, léptem már túl sebességkorlátozást és parkoltam tilosban. Amikor nem tartottam be ezeket a szabályokat, tisztában voltam azzal, hogy megszegem őket. Azzal is számoltam, hogy „lebukom” és büntetést kapok. De! Hiába villog fehéren a fénysorompó a vasúti átjáróban, MINDIG lassítok és körülnézek, hogy közeledik e vonat, mert tudom, hogy a fehér villogó fény nem szabad jelzést mutat, hanem csak azt, hogy működik a fénysorompó.
Száz szónak is egy vége, a szabályok ismerete életmentő. A szabályok megszegése észt kíván, és felelősségvállalást.
Sokan tartanak be ész nélkül, gondolkodás nélkül szabályokat, mert ez az elvárás. Ilyenkor az történik, hogy az egyén az irányítást kiengedi a kezéből, mint egy gyámoltalan gyermek, mások döntéseit betartva hajt végre esztelen, sokszor egymásnak ellentmondó utasításokat. Ez, egy kényelmesnek látszó megoldás, hisz úgy tűnik, hogy ebben az esetben a felelősség is a másé. Na, ez az igazi illúzió, hisz az is egy döntés, hogy a szabály elfogadásra, betartásra került. A felelősség mindig az egyéné és mindig vállalni kell a következményeket, mert a rossz szabályok betartása, a betartójára is lehetnek negatív hatással.
Elmondhatjuk tehát, hogy valójában nem a szabályokra van szükség, hanem azok ismeretére, hogy tudjuk, hogy melyek azok, amiket megszegünk, és tudjunk felelősséget vállalni a döntésünkért.
Nincs ez másként sem a lakberendezésben, sem a feng shui alkalmazása során sem. Ismerni kell a térrendezés szabályait. De nem azért, hogy mereven, dogmatikusan ragaszkodjunk hozzájuk, hanem azért, hogy ésszel, a tudás, ismeret birtokában döntést hozhassunk arról, hogy hogyan, mit és melyiket hágjuk át. Mert, ha valami mégis balul ütne ki, tudjunk visszatérni a kályhához, és újratervezéssel, módosítva az elgondolásunkat ki tudjuk korrigálni a hibát.
A Színes otthon stílusosan – online tanfolyam is ezt a célt szolgálja. Megtanít neked jó néhány színhasználati, lakberendezési, feng shui szabályt, hogy aztán majd a tudás birtokában felelős döntést tudj hozni az otthonod csinosításakor.
Kedves Gizella!
Igen, van jelentősége, jelentése a többletnek, és kell vele foglalkozni, azaz el kell vezetni a többletenergiát. Ennek rengeteg aspektusa van, hogy hogyan.
Öleléssel!
Andi
Kedves Andrea!
Ahogy olvasom a cikkeit ,bennem is felmerült több kérdés.
Feng shui többlet -hiány területről.
Olvasgatok a feng shui-ról, azonban nem alkalmazom .
Mindehol mást írnak.
Ön szerint a többlet területetnek van jelentősége a feng shui szerint??
El kell vezetni a többlet területet, vagy nem kell vele foglalkozni?
Van valami szabály,ami meghatározza,hogy jelentéktelen a többlet és nem kell vele foglakozni,vagy kell vele foglalkozni,bármilyen jelentéktelen is??
A többlet elvezetése mindig a következő égtáj színével történik??
Engem mint laikus embert most ez érdekelne,megköszönném ha választ kapnák ezekre a kérdéseimre Öntől.
Nem szeretnék tanfolyamot, (tanulni), sem vásárolni( alaprajz csomaot ,stb) hiszen már 70 éves vagyok.
Sőt nem szeretnék belemerülni a témába sem.
Most ezekről olvastam,és engem ez érdekelne mint egy laikus embert.
Várom válaszát!
Üdvözlöm
Gizella