Hogyan működik a Feng Shui?
(A Gazdagodj tanfolyam 1. leckéjéből egy rövid részlet.)
Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor egészen precízen nem tudom megfogalmazni a működési elvét. A működéséről tapasztalataim vannak. Tapasztaltam a saját életemben, hogy bizonyos bútorok áthelyezése, falszínek megváltoztatása, vagy látszólag apró cserepes növények eltávolítása, egy falikép, mandala kihelyezése milyen változásokat indított el az életemben, milyen új lehetőségeket kaptam a sorstól. Fogalmam sincs arról, hogy vajon e változtatások nélkül is felbukkantak volna ezek az események az életemben.
Tekintve, hogy nyomon követem azon klienseim életét is, akiknél személyes tanácsadáson jártam, időről-időre meginterjúvolom őket, hogy hogyan érzik magukat, mi van velük, látom, hogy az ő életük is jobbra fordult. Lényegesen elégedettebbek az életükkel, jobb az életminőségük, magasabb az életszínvonaluk, mint amilyen a személyes találkozásunk előtt volt. A tanítványaim, szintén rendszeresen elmondják, hogy milyen változásokat tapasztalnak a FengShui alkalmazását követően. Én nem hiszek a véletlenekben. Ennyi véletlenben meg pláne nem. Azt gondolom, hogy a FengShuit nem a véletlenek furcsa játéka mozgatja.
De mégis mi lehet e mögött, hogy a változtatások hatására, „mindenkinek bejön az ÉLET”?
A modern pszichológia ismeri az „előfeszítés” fogalmát.
Mit jelent ez?
Amikor egy múltbéli inger befolyásolja viselkedésünket és gondolkodásunkat, vagy azt, ahogy egy másik ingert észlelünk, előfeszítésnek nevezzük.
Aaron Kay és néhány társa 2003-ban végeztek egy kísérletet. Arra voltak kíváncsiak, hogy a tudattalan milyen hatással van a gondolkodásunkra, döntéseinkre, viselkedésünkre, választásainkra, illetve előfeszítéssel hogyan tudják ezeket befolyásolni.
A kísérletben a résztvevőket két csoportra osztották. Az egyik csoport semleges fotókat kapott, melyeket a szöveges nevükkel kellett összepárosítani. Papírsárkányt, bálnát, fát, stb., a másik csoport aktatáskát, tollat, és egyéb, az üzleti világgal összefüggő tárgyakat. A kísérletben résztvevőket ezután párba állították egy beavatott személlyel, és játékra invitálták őket, ahol a nyeremény akár 10 dollár is lehetett. Egy csészébe két papírcsíkot helyeztek. Az egyik papírcsíkra az volt írva, hogy „ajánlat”, a másikra, hogy „döntés”. A kísérletben résztvevő választhatott (vagyis nem a beavatott személy), hogy kihúz egy papírcsíkot, vagy átengedi a húzás jogát a beavatott személynek. A szabály az, hogy aki az „ajánlat” cetlit húzza, meghatározhatja, hogy a 10 dollárt hogyan oszthatják el kettőjük között, a másik fél „dönthet”, hogy elfogadja az ajánlatot, vagy sem. Ha az ajánlat elutasításra kerül, senki sem kap egy centet sem. Ennek a kísérletnek a neve ultimátumjáték lett.
A kísérlet alanyai a húzást választották többségében. Azt ők nem tudták, hogy mindkét papírcsíkon valójában az „ajánlat” szó szerepelt. Ha a beavatott személynek átengedték a húzás jogát, úgy ő azt mondta, hogy a „döntés” cetlit húzta, így minden esetben a fotókat párosítóknak kellett az ajánlatot megtenniük.
Az eredmény döbbenetes volt. Azok a személyek, akik a fotópárosítások esetében a semleges képeket kapták 91%-ban javasolták az 50-50%-os osztozást. Míg az üzleti fotókat párosítók csoportjából ez az arány 33% lett. 77% olyan ajánlatot tett, ahol több pénzt tarthatott volna meg magának. Jelen esetben az előfeszítés a képek párosítása volt a kísérletben. A kísérlet befejeztével megkérdezték a résztvevőket, hogy mi motiválta őket az ajánlattételben. Megpróbáltak racionális magyarázatokat adni a döntésükre, (szimpátia, érzések, stb), de egyikük sem említette a fotókat, hogy azok befolyásolták volna az ajánlatukat. Vagyis tudatalattijuk irányította őket, fogalmuk sem volt, a valódi okról.
Az elmúlt években több hasonló kísérletet végeztek a pszichológusok. Azt tapasztalták, hogy az előfeszítés, vagyis a cselekvést megelőző inger befolyásolja az alanyokat a jövőbeni döntéseikben.
Milyen összefüggés van az előfeszítés és a Feng Shui között a mindennapi életben?
Ha elhanyagolod a lakásodat, kosz, rendetlenség, zűrzavar uralkodik otthonodban (előfeszítés), valószínű, hogy az élet más területén (kapcsolatok, anyagiak) is eluralkodik a rendezetlenség és a káosz.
Rögtön értelmet nyer a FengShui létjogosultsága, hiszen létrehozhatunk magunk körül egy olyan teret, ami „előfeszíti” a boldog párkapcsolatot, az anyagi jólétet és a sikert. Azaz nem várt szerencsék sokaságát építhetjük magunk köré, jelentéssel, vágyakkal, álmokkal megtölthetjük személyes környezetünket.
Hogy hogyan kell ezt megcsinálni eredményesen, erről szól a Feng Shui művészete. Ha úgy tetszik ez a Feng Shui működésének „logikus, tudományos” magyarázata, a bal agyféltekénk számára. Egy módszer a tudatalattink tudatos presszionálására, hogy a jövőben olyan döntéseket hozzunk, melyek közelebb visznek a céljainkhoz.
Lényegében a Föld nevű bolygón különböző természeti törvények uralkodnak. Ezeknek a törvényeknek – legyen az fizikai, biológiai, kémiai – köszönhető az élet kialakulása a földön.
Erről már írtam az előző cikkemben ITT!
Ha kellő mértékű bölcsességgel rendelkezik az ember, akkor e természeti törvényekkel együttműködve éli az életét.
A feng shui tudatos alkalmazása azt eredményezi, hogy a természet törvényeivel harmóniában, élhető környezetet alakítsunk ki az otthonunkban, hogy kedvezően befolyásoljuk – ha úgy tetszik -, előfeszítsük a csi áramlását.
Ennek az „előfeszítésnek első lépéseit a Mágikus Lomtalanítás tréningen tanulhatod meg!
Köszönöm Zsuzsa! Örülök, hogy hasznosnak találtad! 🙂
Köszönöm nagyon tanulságos cikk örülök hogy elolvashattam.