Az előző bejegyzzésben ízelítőt kaptál abból a nézőpontból, ahogyan én a térrendezésre tekintek. Néhány közhellyel is találkoztál, ami a köztudatban közkézen forog a fengshuiról, vélhetően ezekbe te is már belefutottál. Ezen túl megfogalmaztam, hogy mi is a feng shui.
Továbbá beavattalak két tudományos magyarázatba, hogy miért működik a tudatos térrendezés az életünkben, illetve megismerkedhettél az energia fogalmával, a sárcsi és a sengcsi jelentésével. Ezen túl, belekóstolhattál, hogy milyen az, mikor egy másik nézőpontot veszel fel, a lakásod átvizsgálásához. Bízom benne, hogy sikerült néhány következtetésre is eljutnod.
A mai leckében beszélgessünk egy kicsit az alaprajzról, illetve annak használatáról és fontosságáról.
Ha valamilyen betegség üti fel a fejét a testedben, bízom benne, hogy orvoshoz fordulsz. Az orvos a tüneteid alapján – még mielőtt terápiát rendelne el a gyógyulás érdekében – különböző vizsgálatokat ír elő, mint például: vérvétel, röntgen, CT, MR, ultrahang stb. Ezen vizsgálatok eredményeit figyelembe véve írja elő a gyógykezelést, ami a gyógyulást feltételezi.
A feng shuiban a „orvosi vizsgálat” a lakásod alaprajzának kiértékelése.
Mit takar az „alaprajz kiértékelés”?
Hogy ezt megértsd egy fontos fogalommal kell megismertesselek, az „életterület” fogalmával.
Az „élet” szó jelentése: a létezés valamilyen formája, illetve ennek tartalma, a születéssel kezdődő, a halállal véget érő, tevékeny létezési módja, állapota.
A „terület” szó jelentése: olyan felügyeleti egység, ami a hatásköröd alá tartozik.
Az életterület tehát az a hely, ahol a létezést megvalósítod. Jelen esetben ez az otthonod.
A feng shui a létezésnek a helyét 9 életterületre osztja. Ez azt is jelenti, hogy gyakorlatilag nincs olyan életeseményed, amit valamely életterület alá ne lehetne besorolni.
Az életterületek elnevezései nagyon találóak, azonnal asszociálni lehet a fogalmak alapján, hogy mely életesemények tartoznak hozzá.
Nézzük őket egyesével:
- Karrier, emberi kapcsolatok (a munkád, az előmeneteled, munkanélküliség, munkahelyi konfliktusok, a nem családi kapcsolatok minősége tartozik ide)
- Szerelem, házasság (a házasságod minősége, a szenvedély, az önbecsülés, a szingli lét)
- Család, egészség (a családi kapcsolatok, a családi konfliktusok, egészségügyi kihívások)
- Gazdagság, siker (az anyagi helyzeted, a váratlan kiadások, az elfolyó bevétel, kudarcok)
- Középpont (megmutatja, hogy az életedben mi a legfontosabb)
- Segítőkész emberek, utazás (hitrendszerek, égi segítők, támogat e valaki a törekvéseidben, utazási nehézségek, életúton való haladás)
- Teremtés, kreativitás, gyermek (meddőség, életközépi válság, kiégés, ötlettelenség)
- Önművelés tudás (tanulási nehézségek, bölcsesség hiánya)
- Hír, hírnév (pletykák, álhírek, mások hogyan látnak téged)
Most, hogy ezt tisztáztuk, kanyarodjunk vissza az alaprajz kiértékeléséhez, ami nem jelent mást, mint a lakásodban „megtalálni” ezt a 9 életterületet.
Ha az orvosi példánál maradok, akkor az alaprajz kiértékelése maga a vérvétel, a CT, az ultrahang … stb.
Az alaprajz kiértékelés alapján kapod meg a pontos képet arról, hogy milyen energetikai problémákat kell orvosolni a feng shui módszertanával, hogy az életed zászlóshajóját abba az irányba fordítsd, amerre valójában menni akarsz, ne csak hánykolódj az élet tengerén arra sodródva, amerre a szél fúj.
Alaprajzot kiértékelni összetett feladat, tudást igényel, ez szakértői munka, de természetesen megtanulható, tanítom is minden egyes kurzusomon.
Mutatom, hogy mi mindent kell végig csinálni, hogy a „diagnózis” pontos és precíz legyen:
- Szükséges egy méretarányos, kicsinyített másolat a lakás alaprajzáról.
Az M=1:50 méretarány, már elég jól használható. - Ha több bejárata van a lakásnak, meg kell állapítani, hogy melyik a főbejárat.
- A főbejárathoz képest meg kell határozni, hogy van e hiány vagy többlet az alaprajzon.
Mit jelent ez? A feng shui szabályos formára törekszik (négyzet, téglalap), ezt a formát kell kialakítani bizonyos szabályokat alkalmazva, így rajzolódnak ki – ha vannak – a hiányok és a többletek. - A főbejáratban fok pontos északi irányt mérünk tájoló segítségével, nem földrajzi északi irányt mérünk, ezért nem használjuk a google térképet, ez nem pontos.
- Ez után tudjuk a lakás 9 életterületét pontosan a lakásunk méretarányos alaprajzára felrajzolni.
Ezt a kiértékelési metódust hívjuk Iránytű módszernek. Itt az oldalsávban láthatsz egy iránytű módszerrel kiértékelt alaprajzot, láthatod az életterületeket, a hiányokat, többleteket.
A többség a Három ajtós, vagy Bágua módszert (ez a 3×3-as négyzetrácsos felosztás) ismeri, valójában a megjelent feng shui irodalomban a szakértők többnyire ezt a módszert preferálják, leginkább erről írnak. Ennek a módszernek van egy kis szépséghibája. Két évig működik, a beköltözéstől számítva.
Ezt a technikát azok a feng shui szakértők dolgozták ki, akik többnyire az USA-ban tevékenykedtek, kifejezetten az amerikai állampolgárok életformájához igazítva. Bizonyára te is tudod, hogy Amerikában nem probléma egy jobb állás reményében akár évente másik államba költözni.
Ennek okán kedvelt a körükben a gyors, rövidtávú hatás, amit a Bágua rendszer rendkívül jól teljesít. Hosszútávon nem alkalmazzuk. Hosszútávon – és itt a varázsszám a 2 év – kizárólag az Iránytű módozatot kamatoztatjuk.
Hiszem, hogy így érthetőbb és könnyebb átlátnod a módszerek közötti különbséget, és sikerült rávilágítanom arra, hogyha komolyak a szándékaid, és valódi eredményeket szeretnél elérni, élvezni szeretnéd az otthonodban rejlő lehetőségeket, akkor ezzel a tudománnyal érdemes komolyabban foglalkoznod. Ehhez az első lépés, hogy legyen egy precízen, pontosan kiértékelt alaprajzod. Hogyan juthatsz hozzá? Erről a linken olvashatsz bővebben>>> ÉLETERŐ-Alapjaz
Szeretettel: Skultéty Andrea
Kínai Ketyeregyilkos feng shui mentor és tréner (a te katalizátorod 😊)