Nézzük meg ki is volt Buddha.
Gautama Sziddhártha ( i.e. 563-483) ismertebb nevén a történelmi Buddha, a világ egyik legnagyobb vallásának, a buddhizmusnak az alapítója, aki az Északkelet-Indiában, Nepál határa közelében lévő Kapilavasztu városában uralkodó király fia volt, s a mai Nepál területén, Lumbiniben született. Páli nyelven beszélt.
Huszonkilenc évesen családját, feleségét és csecsemő fiát elhagyva az igazság keresésének szentelte magát. Több évi aszkézis után rájött, hogy testének kínzásával csak elhomályosítja az agyát, és nem jut közelebb az igazi bölcsességhez, s ezért felhagyott az önsanyargatással. Végül az emberi létezés nagy kérdéseivel viaskodva, egy fügefa alatt rátalált a megoldásra, és Buddhává, vagyis „megvilágosodottá” vált 35 éves korában. Életének hátralévő idejében Észak-Indiát bejárva terjesztette életfilozófiáját, és haláláig ezreket térített meg. Legfőbb tanításait a „Négy Nemes Igazság” foglalja össze:
1. az emberi élet lényegében boldogtalan;
2. e boldogtalanság oka az emberi önzés és vágyakozás;
3. az önzéstől és vágyakozástól való teljes megszabadulás állapota a nirvána
4. a „nirvánához” az ún. „Nemes Nyolcrétű Ösvény” vezet, ami a helyes szemlélet, a helyes gondolkodás, a helyes beszéd, a helyes cselekvés, a helyes élet, a helyes törekvés, a helyes vizsgálódás, a helyes elmélyedés. (Forrás:WIKIPÉDIA)
A FengShui filozófiai rendszerét, ha alkalmazzuk, tudnunk kell, hogy a gazdagságot becsületes munkával, kitartással és tudásunk tisztességes felhasználásával érhetjük el. Ehhez persze kaphatunk támogató energiákat a Feng Shui tudatos alkalmazásával.
Nagyon fontosnak tarom, hogy tisztázzuk önmagunkkal, hogy a gazdagság és siker mit jelent a számunkra. Ha megelégszünk azzal, hogy a munkánkért fizetség gyanánt vatikáni valutát kapunk (Isten fizesse meg!), akkor használhatjuk ezen az életterületen a Buddha szobrot, így erkölcsi elismerésben nem lesz hiányunk.
Ha azonban, a munkánkért pénzt várunk, – ami biztosítja számunkra a stabil, biztos megélhetést – akkor erre az életterületre helyezzünk fából, bambuszból készült tárgyakat, vagy/és egészséges zöld növényeket. Bátran használjunk zöld színeket. Esetleg készíthetünk egyedi mandalát is, ami ábrázolhat például négylevelű lóherét, esetleg szerencsepatkót, hiszen ezek a magyar ember szerint is szerencsét hozó szimbólumok.
A Buddha szobrot a hatos, a segítőkész emberek, utazás életterületre tegyük, ide is kizárólag csak akkor, ha a hitrendszerünk, vagy értékrendünk része, és azonosulni tudunk tanításaival.
Mindezek után kérdezem: gazdagság szimbólum a Buddha szobor?
Kedves Teri!
Köszönöm szépen, és örülök, ha tapasztalod a pozitív változásokat!
Csak így tovább!
Szép napot!
Andi
Kedves Andi! Nagyné Teri vagyok, köszönöm szépen a rengeteg jó tanácsot, sokat segítesz, igyekszem betartani tanácsaid. Annyit már most elárulok Neked, hogy a hangulatom, a dolgokhoz a hozzáállásom már változott. Köszönöm!
Kedves Kim!
Abban az esetben nem hiba, ha Buddhista főiskolára jársz, és valóban ennek a filozófiai rendszernek a megtanulása, mély, alapos elsajátítása, a sikeres vizsgák a cél.
Egyéb esetben a 6. Segítőkész emberek, utazás (ÉNY) életterületen szerencsés elhelyezni.
Szép napot!
Andi
Mivel a buddhizmus egyfajta életfilozófia, mely tanulással és önfejlesztéssel párosul, ezért a buddha szobor a tudás területén is alkalmazható?
Kedves Katalin!
Osztani, oszthatod, de biztos vagy abban, hogy az esetedben ez jó megoldás?
Energiában gazdag napot kívánok!
Andi
Kedves Andrea!
A lakásom szabályos téglalap (nem négyzet!) alalú, tehát az én értelmezésem szerint nincsenek hiányterületek, csak elcsúszik a Bagua térkép.
Mostanában azonban arra jöttem rá, hogy lehet, hogy rosszul látom, és teljes területek hiányoznak a négyzethez? Vagy oszthatom a téglalapot 9 részre?
Köszönöm!
Szívesen! 🙂
Köszönöm szépen! Most már egy cseppel többet tudok.
Kata.
Szívesen! 😀
Köszönöm!!!! 🙂
Szívesen!
Igen. Ahol a főbejárat található, arra a falszakaszra fog esni a 8, 1, 6 zónák.
Szép napot!
Andi
Köszönöm!
És akkor a bejárati ajtót tekinthetem a karrier felőli oldalnak akkor is ha az ajtó DK-i?
Kedves Eszter!
Ebben az esetben használhatjátok másfél, két évig a Bágua (három ajtós)módszert.
Szép napot!
Andi
Lassan 3 hete lakunk itt, most költöztünk.
Kedves Eszter!
Nem a bejárat elhelyezkedés, hanem az ingatlanban töltött idő határozza meg, hogy Bágua, vagy Iránytű módszert alkalmazunk e.
Szép napot!
Andi
Kedves Andi!
Nálunk a bejárati ajtó délkeleten van. Akkor is lehet használni a bagua térképet?
Kedves Veronika!
Az alaprajz a lakás méretarányos, kicsinyített mása. A főbejáratban mérjük a fok pontos északi irányt.
WC-t nem díszítjük a feng shui szabálya szerint.
A Buddha szobor a Segítőkész emberek, utazás zónára való.
Szép napot!
Andi
Koszonom elore is!
Kedves Andi! Olyan kerdesem lenne hogy a lakas felosztasat egtajak rs alaprajz sterint csinaljam, vagy a bejarati ajtot tekintsem az alapnak. A mi bejarati ajtonk a lakasba a deli oldalon van es a gazdsag terulet a furdo es a wc azaz az eszak nyugati resz. A budha szobrunkat tehetem a furdobe vagy a segitokesz emberek oldalra tegyem?
Kedves Andi!!!
Igaza van 🙂 olyan érthető dolgok, és még is elsőre szerintem mindenki rosszul csinálja!!!
Kedves Csaba!
A nappaliban csak akkor tudod a Gazdagság siker, illetve a Karrier, emberi kapcsolatok zónát erősíteni, ha ezek ide esnek a kiértékelt alaprajzod szerint.
Azt már többször írtam, hogy egyes helyiségeket nem osztunk fel életterületeket. Egy lakást, egy energetikai egységként kezelünk, melynek az origója a lakás főbejárata.
Szép napot!
Andi
Kedves Andrea!
Foglakoztat a Feng Shui az egyensuj,
de foleg a gazdagsag teruleten. Pontosabban E es DK.
Ezt a napaliban szeretnem az allando tartozkodasi teruletunkon hangsujozni, kifejezni.
Mit tegyek, milyen szimbolumokkal erositsem, vonzam a segitseget?
Kedves Rencsó!
Az Ő helye a Segítőkész emberek, utazás életterületen van.
Szép napot!
Andi
Kedves Andrea,
kaptam egy buddha szobrot ajándékba anno, de sosem tudtam igazán, hogy hová tegyem. Most költöztem el néhány napja, és szeretnék neki megfelelő helyet találni 🙂 Most jelenleg a TV előtt csücsül jókedvűen, közelében egy teknőssel. Hova tehetem, illetve hova semmiképpen ne?
Válaszát előre is köszönöm!
R.
Kedves Zsuzsi!
Isten hozott a fedélzeten!
Szép napot!
Andi
Kedves Andrea!
Nálunk a gazdagság területére a WC került …sajnos…jövőre tervezzük a lakás átalakítását,mert már az egész életünk egy káosz…de mielőtt bármihez is hozzá fognánk,jelentkezem hozzád a képzésre…több hibát már nem szeretnék elkövetni.
Szép napot!
Üdvözlettel:Zsuzsi.
Kedves Tündérke!
Abban az esetben, ha a Buddhista filozófiai rendszert a magadénak érzed, tudod, hogy mit is jelent valójában, és ezek a tanok elfogadhatóak és követendőek a számodra, akkor a lakásod északnyugati zónájára, a Segítőkész emberek, utazás területére tegyed.
Szép napot!
Andi
Kedves Andrea!
Szeretném megtudni hova tehetem a Buddhát,az utazás vagy minek az életterületére?
Köszönettel.
T.
Kedves Cecília!
A zöld szín megfelelő, lehet még fából, bambuszból, parafából készült tárgyakat, dobozokat, kiegészítőket használni.
A rend, vagy a rendetlenség, ezen a területen a ti anyagi helyzetetekre utal.
Szép napot!
Andi
Nálunk a gazdagság, siker területet a gyerekszoba birtokolja. Ennél fogva a zöld szín automatikusan jött ötletként, de úgy, hogy parapetmagasságig zöld, és felette traktoros bordűrrel elválasztva kék a fal. Sajnos új bútorokra még nem jutott pénz, így a régi koloniál bútor van a szoba déli falánál, ami elég robosztus egy gyerekszobához. Milyen kiegészítőket használjak ott, hogy a pénz hozzánk-áramlását segítsem? Sajnos a gyerekszoba funkció nem igazán teszi lehetővé, hogy a klasszikus rend megtartható legyen? 🙂
Kedves Mari!
Mit tett eddig? Mi az ami működött? Mi múlik önön és mi a többeken?
szereném megtudni mit tegyek családi békéért és anyagi biztoságért mielőbb jobb legyen a család ,minden tagjának