Nos! Gondolom, nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy a kerted „befengshuizása” semmivel nem különbözik attól a metodikától, ahogy az irodádat, a lakásodat, vagy az üzletedet alakítanád át, e szabályrendszer alapján.
A kertet úgy kell szemlélned, mintha a házad rajta sem lenne. A határai a kerítések vonalai, a főbejárat pedig a kert kapuja lesz.
Nagy segítségedre lesz a Feng Shui, ha nincs elképzelésed a gyerek homokozója, a tűzrakó hely, a kerti tó, vagy éppen a medence elhelyezésére.
Ebben az esetben sem hívunk mást segítségül, mint a kínai öt elem tanát. Nézzük hát, hogy az említett kertberendezéseknek melyik életterületeken lesz elsősorban a helye:
- A tűzrakó hely: 9 Hír, hírnév
- Homokozó: 8 Önművelés, tudás, vagy 2 Szerelem, házasság
- Tó, kút, medence: 1 Karrier, emberi kapcsolatok, 3 Család, egészség, 4 Gazdagság, siker
- Sziklakert: 8 Önművelés, tudás, vagy 2 Szerelem, házasság
Tovább is finomíthatod a kerted kialakítását oly módon, hogy életterületeknek megfelelően telepíted a növényeket, például színek szerint.
Óva intelek azonban a kerti törpék kiállításától, ez ugyanis arra utaló jel, hogy az önértékeléseddel lehet némi gond. 😉
Kedves Melinda!
Sajnos nem az dönti el, hogy melyik módszer használható, hogy az ott lakóknak mi a kedvezőbb, hanem az, hogy mennyi ideje élnek az adott helyen. A Bágua-módszer (mely a 3×3-as négyzetrácsos felosztást jelenti) maximum két évig alkalmazható. Ha már régebb óta éltek itt, akkor csak az Iránytű metodika célravezető.
Szép napot!
Andi
Kedves Andi!
Abban kérném a segítségedet,hogy a kert,illetve a ház átalakításakor (meglévőről,S nem újról van szó) melyik módszert vegyem figyelembe,mert a kettő messze nem ugyan oda teszi az egyes területeket. A kertem bejárata nyugatra esik az iránytű szerint,amely, az elhelyezkedését,illetve a házhoz való viszonyát tekintve a bágua térkép szerint számunkra kedvezőbb kialakíthatóságot eredményezne az adott területek felhasználhatóságát tekintve, mint az iránytű módszer.
A ház bejárata pedig DNy- i.
Kedves Bea!
Én kerttervezésnél az Iránytű módszert javasolnám használni. Két év után nem célszerű a növényeket kiemelni a helyükről, amikor már mindenképpen Iránytű módszert kell alkalmazni.
Szép napot!
Andi
Kedves Andi!
Szeretném megkérdezni, hogy kert tervezésénél a bágua térképet vegyem alapul vagy pedig az iránytű iskola szerint járjak el. (A telkek DNY/ ÉK tájolású, a bejárat az ÉK-i oldalon található.)
Szíves segítségedet előre is köszönöm. Bea
Kedves Andi!
Szeretném megkérdezni, hogy a kertben térkőből kirakott teknősbékának van jelentése?
Köszönöm a válaszod!
Kedves Alma!
Akkor ki kell nevezni egy „főbejáratot” s azon keresztül kell közlekedni.
Energiában gazdag napot kívánok!
Andi
Szia Andi!
Ha nincs kerítés és kertkapu, akkor hogyan állapítom meg a kert főbejáratát?
Köszönettel: Alma
Kedves Kata!
Igazán nincs mit, szívesen!
A szomorú fűz – ahogy a neve is jelzi – szomorúságot, levertséget mutat azon az életterületen, ahol épp a fa áll.
Szép napot!
Andi
Szia Andi!
Köszönöm eddigi segítségedet! Most a kert következik kicsit más szemmel.:-) Családi házban élünk. A háztól a kerítés kb.6.5m-rel van. A kerítéstől van egy nagy szomorú fűzfánk kb.5.5m-rel. Elég nagyra megnőtt. Szeretném kérdezni, van e hatása életünkre. köszönöm válaszod!
Kata
Szívesen! 🙂
Köszönöm Andi 🙂