Feng Shui – Miért nehéz megválni a tárgyainktól?
Ezzel a néhány gondolattal szeretnék rávilágítani arra, hogy miért tartod olyan nehéznek a Feng Shui alapját, a lomtalanítást, miért van az, hogy fájdalmasnak éled meg a tárgyaktól való megválást, és milyen folyamtok zajlanak benned a “háttérben”. Azért is érdemes ezen elgondolkodni, mert valójában, az egész életedet ezen folyamatok mentén éled.
Azt remélem, ha megérted, és átlátod, hogy mi is az oka ennek az érzésnek, és könnyebben tudsz átlendülni ezen az akadályon.
Nézzük először, hogy hogyan is teremtődött meg az a valóság, amit magad körül látsz! Gondolom, az nem vita tárgya, hogy mi emberek, a szokásaink rabjai vagyunk. Ha végig tekintünk egy napunkon, akkor ezt elég könnyű belátni. Sokszor robotpilóta üzemmeódban, mechanikus egymásutániságban végezzük a napi rutinjainkat. A szokásos gondolatok, szokásos döntéseket eredményeznek. A szokásos döntések, megszokott viselkedést hoznak létre, a megszokott viselkedés, a szokásos tapasztalatokat eredményezi, a megszokott eredmények, mindig ugyanazon érzelmeket váltják ki belőlünk, majd az ismerős érzelmek, ismét visszakanyarintanak a megszokott gondolatainkhoz. Ezek alakítják ki a hitrendszereinket, a meggyőződéseinket. Végső soron ebből áll össze mindannyiunk személyisége, ami folyamatosan teremti, sőt, de pláne fenntartja a személyes, szubjektív valóságunkat.
Ha ezt a sémát éveken át fenntartjuk, nem változunk, és nem változtatunk, akkor az agyunkba vésődik egy mintázat, ami abból adódik – miközben mi nem tanulunk, nem hozunk létre újat, ugyanazok a gondolatok, érzések mentén éljük az életünket – , hogy agyunk, ugyanabban a sorrendben, ugyanazon mintázatokat, ugyanazon kombinációban hozza működésbe a neuronjainkat, és az idegrendszeri hálózatokat. Kész is van az automata rendszer, amit mi időről időre végrehajtunk.
Így megállapítod, hogy nem dobsz ki tárgyakat, mert nem szoktál, mert „jó lesz az még valamire”. Majd ne adj isten, mégis megválsz valamitől. És hopp! Két nap múlva bebizonyosodik, hogy szükséged lett volna arra a dologra, és bosszankodsz, hogy miért kellett kidobnod! A szubjektív valóságod azonnal alátámasztotta, amiben hittél, igazad van, tényleg nem szabad kidobni semmit, mert „jó lett volna valamire”. Tehát marad a séma, marad minden, nincs lomtalanítás!
Nem győzöm elégszer hangsúlyozni, a lomtalanítás fontosságát! A tárgyaidban lekötött életenergia van. A tárgyaid figyelmet, gondoskodást, energiát igényelnek, ami emészti az életerődet. Mivel a tárgyaid valójában nem is tárgyak, hanem nagyon sűrű energia, ezért nem csak a figyelmedet igénylik, hanem az érzéseid az emlékeid is átitatják ezeket a holmikat, ami további kötődést eredményez.
Tehát, ha lomtalanításba kezdesz, mivel ez egy másfajta gondolkodást igényel, másfajta cselekvést, másfajta érzelmeket fog kiváltani, óhatatlan, sőt, teljesen normális, ha ezt nem csak hogy kényelmetlennek, de egyenesen szívszorítónak, fájdalmasnak éled meg. Ez a munka jelentős erőfeszítést igényel, hiszen meg kell válnod, és fel kell számolnod nem csak a lomjaidat, hanem az agyadban a neurális kapcsolatokat, bizonyos áramköröket. Ez ténylegesen járhat komoly fejfájással is. Valójában azt kell megértened, hogy a “ragaszkodom a tárgyaimhoz” csak egy program, amit – ugyan törekvést igényel – de felülírható. És igen! Ettől kényelmetlenül érzed magad. Szokatlan, és valójában megkérdőjelezhető, hogy normális e ez egyáltalán, mert, hát ki az, az idióta, aki kidobja a ….. nem tudom én mit!
Szeretnélek téged megnyugtatni: NORMÁLIS! Csak át kell jutnod a változás szakadékán. Hiszen egy jól ismert, bevált, klisékkel működő múltat kell otthagynod, egy ismeretlen, kiszámíthatatlan, bizonytalan jövőért. A régi éned meghal, és újjászületik az új.
Az adjon mindenképpen erőt, hogy a megszokottban, a monotonitásban, a tipikusban, az átlagosban nem teremtődik új. Az új megalkotásához új gondolatokra, új döntésekre, új viselkedésre, új tapasztalatokra, új érzésekre van szükség. Ehhez a muníciót, a motivációt, itt, a Feng Shui módszertanának ismerete adja.
Köszönöm